Łatwy zwrot towaru
KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE
- Łatwy zwrot towaru do 14 dni bez podania przyczyny
- Darmowa dostawa od 200zł (nie dot.butów)
- Gwarancja producenta 2 lata
Wiązania Union Atlas Step On® to topowy model all-mountain-freeride od renomowanej marki Union, wyposażony w system szybkiego wejścia/wyjścia Step On® — idealny dla osób, które chcą maksymalnej kontroli, precyzji oraz szybkości działania na stoku.
Główne cechy:
System Step On® Instant Connection™ – pozwala na łatwe i szybkie wejście: najpierw wpinasz piętę, słyszysz „klik”, następnie dociskasz przód buta, aż do kolejnych „klików”. Wyjście odbywa się przez pociągnięcie dźwigni na pięcie i skręt stopy.
Podstawa (baseplate) Duraflex CB – wykonana z wytrzymałego materiału, zapewnia mocne i stabilne połączenie z deską.
Highback również w technologii Duraflex CB – umożliwia precyzyjne i stabilne przenoszenie siły w skrętach, np. w szybszej jeździe all‐mountain/freeride.
System FLAD – Integrated 2-Stage Forward Lean Adjuster – pozwala szybko dostosować pochylenie highbacka w dwóch poziomach, by dopasować ustawienie do stylu jazdy.
Hi-Flex EVA bushings – tłumią drgania i wibracje pomiędzy twoimi stopami a deską, co korzystnie wpływa na komfort podczas jazdy po nierównościach.
Extruded 3D aluminium heel-cup – zapewnia optymalne trzymanie pięty i minimalizuje „luzu” w tylnej części wiązań.
Non-Stick HP EVA Disk Cover – pokrywa śrub montażowych, zapobiegając gromadzeniu się śniegu i lodu pod butem oraz ułatwiając perfekcyjne dopasowanie.
Sztywność oceniona na 8/10 – co oznacza, że są to wiązania raczej dla jazdy wymagającej, dla tych, którzy chcą mocnej reakcji i stabilności.
Montaż kompatybilny zarówno z systemem 4×2 jak i Channel – co daje szeroką kompatybilność z większością desek.
Kompatybilność z butami Step On® od marek takich jak Burton, Nitro, DC – ponieważ system Step On jest wspólny.
Dla kogo?
Te wiązania są świetnym wyborem dla zaawansowanych riderów lub ambitnych średniozaawansowanych, którzy jeżdżą all-mountain, freeride, lub carving i oczekują zarówno maksymalnej reakcji sprzętu, jak i komfortu wejścia/wyjścia bez tradycyjnych pasków. Jeśli cenisz sobie szybkie wpinanie, mocną reakcję i jesteś gotowy na sprzęt o wyższej sztywności – Atlas Step On® będzie odpowiednim wyborem.
Korzyści w użytkowaniu:
Możliwość błyskawicznego wpinania/odpinania (przydatne na wyciągu, w zmiennej pogodzie lub gdy liczysz każdą minutę jazdy).
Bardzo dobra reakcja krawędziowa dzięki sztywnej konstrukcji i wysokiej jakości materiałom.
Komfort nawet przy wyższych prędkościach i na trudniejszym terenie dzięki tłumieniu drgań.
Oszczędność czasu i wygoda – brak konieczności przekładania pasków, co może być szczególnie praktyczne przy wielu podejściach lub zjazdach w zmiennych warunkach.
Warto mieć na uwadze:
Wyższa cena niż w przypadku prostszych wiązań – to sprzęt z najwyższej półki.
Wymagana jest kompatybilność butów – system Step On® działa tylko z butami, które są z nim zgodne.
Wiązania są sztywne – jeżeli preferujesz bardzo miękką, „surfową” deskę lub styl jazdy bardziej freestyle/park, mogą być zbyt reaktywne.
- Mocowanie wiązań:Kompatybilne z systemem 4×2 („2×4 Disk”) — czyli klasyczny system otworów pod wiązania (4 rzędy otworów × 2 kolumny) w większości desek., Kompatybilne z systemem Channel (używanym m.in. przez Burton) — co oznacza, że płyta mocowania (disk) może być dostosowana również do desek z Trackiem Channel.
- Flex:Twarde 8/10

